NASZE PRODUKTY

Zobacz naszą ofertę.

Najczęściej zadawane pytania


1. Kolory na wydruku są inne niż na tych samych wizytówkach drukowanych miesiąc temu
Jeżeli nie dostaliśmy wzoru druku (egzemplarz z poprzedniego wydruku, cromalin) reklamacji kolorystycznych nie uwzględniamy.
 Ze względu na specyfikę druku offsetowego nie jest możliwe uzyskiwanie zawsze tych samych kolorów bez posiadanego wzoru.

2. Gdzie jest numer zamówienia?

Numer zamówienia najszybciej znaleźć można na podstronie Lista zamówień.

3. Zapomniałem loginu i pinu
Skorzystaj z podstrony Przypomnienie loginu i pinu. Jeżeli adres e-mail podany przy rejestracji jest aktualny - otrzymasz login i pin na ten właśnie e-mail. W innym wypadku skontaktuj się z nami.

4. Dane mojej firmy zmieniły się
Nie zakładaj nowego konta jeżeli nie zmienił się NIP!
Dane firmy można zmienić na stronie Edytuj/zmień dane (dostępnej po zalogowaniu). Jeżeli zmienił się także numer NIP - musisz zarejestrować się jako nowa firma.

5. Otrzymałem przesyłke, co z f-vat?
F-VAT do złożonego zamówienia jest dostępna on-line (po zalogowaniu na www.abcgraf.pl)

6. Na odebranym wydruku czcionki wyglądają inaczej niż w przesłanym projekcie.
Przed wysłaniem materiałów do druku należy sprawdzić czy wszystkie czcionki zostały zamienione na krzywe. Najbezpieczniejszym formatem jest jpg, oraz tiff.
Reklamacji z powodu zamiany czcionek nie uwzględniamy.

7. Jak dostarczane sa przesyłki?
Wszystkie przesyłki realizowane sa za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD 
Najbliższy oddział oraz telefon kontaktowy można odszukać na stronie www.dpd.com.pl, 
8. Jak przygotować pliki do druku?
Wszystkie siatki potrzebne do stworzenia projektu są dostępne do pobrania przy każdym produkcie (opis - pliki do pobrania) lub na stronie głównej Pliki Pomocy.

9. Jak wgrać pliki?
Pliki możemy wgrać bezpośrednio podczas procesu składania zamówienia, lub dograć z adresu e-mail klikając w otrzymanej wiadomości link dodaj plik.
Po zaakceptowaniu wgranego pliku, brak możliwości ponownego wgrania.
Pod tym linkiem pokazano spoób dogrywania plików: https://www.youtube.com/watch?v=-TGG4YhlYhY

10. Jak zalogować się na serwer ftp?
Prosze założyć folder na serwerze, wgrać plik oraz załączyć informacje tekstową o szczegółach zamówienia
serwer : ftp.abcgraf.pl 
użytkownik: abcgraf-ftp
hasło: 1ftpabcLakierowanie

Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych form uszlachetniania wydruków jest lakierowanie UV. Określenie „uszlachetnianie” może być mylące,ponieważ zabieg ten nie służy wyłącznie ozdobie. Można wykorzystać go także do ochrony druku przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Polega to na pokryciu powierzchni materiałów drukowanych cienką warstwą lakieru. W zależności od funkcji, którą ma spełniać druk, a także rodzaju projektu, wykorzystuje się lakierowanie całości druku lub tzw.lakier wybiórczy. 


W pierwszym przypadku całość uszlachetnianych materiałów uzyskuje jednolitą, gładką,błyszczącą (lub matową) powierzchnię. Zabieg taki ma podwójne znaczenie – z jednej strony chroni papier przed zniszczeniem, z drugiej – może spełniać funkcje dekoracyjne, ponieważ zarówno błysk, jak i aksamitny mat przyciągają uwagę.


Drugi zabieg – lakierowanie wybiórcze– polega na pokryciu tylko wybranych fragmentów druku. W zdecydowanej większości przypadków stosuje się w tym przypadku lakier błyszczący, ale nie jest to regułą. Zadaniem uszlachetnienia jest zwrócenie uwagi na ważne części projektu (np. nazwę i logo firmy, tytuł książki, nazwisko autora)lub też wzbogacenie grafiki o element ciekawy wizualnie.


Warto zauważyć, że lakierowanie oddziałuje także w pewnym stopniu na zmysł dotyku. Powierzchnia błyszcząca jest śliska, matowa – lekko aksamitna. Dlatego lakier UV nie tylko przyciąga spojrzenia, ale także prowokuje do tego, by pokrytą nim powierzchnię dotknąć.


Wspomnijmy także o interesujących efektach, jakie można uzyskać dzięki łączeniu lakieru UV z innymi usługami poligraficznymi. I tak np. lakier matowy może stanowić tło dla elementów wypukłych, błyszczących,wykonanych metodą druku wypukłego. Lakier wybiórczy można natomiast łączyć z tłoczeniem czy też wykrawaniem określonych wzorów.


Szczególnie ciekawy efekt(wymagający jednak ogromnej precyzji) można uzyskać właśnie dzięki wykrawaniu wzorów w druku, który został przyozdobiony lakierem wybiórczym. Trzeba przy tym uważać,by odpowiednie obszary idealnie się pokrywały – ani lakier, ani też wycięcie nie może ulec przesunięciu. Przy pomocy wykrawania można zmienić np. zewnętrzny obrys druku (nadać inny kształt narożnikom, wyciąć wzory w krawędziach) lub też wprowadzić ażurowe, dekoracyjne wycięcia w dowolnym miejscu kartki (kartonu).


O ile lakierowanie wybiórcze wykonuje się indywidualnie, o tyle na potrzeby tzw. sztancowania tworzy się wykrojnik wielokrotnego użytku. Dzięki temu dodruk materiałów przebiega szybciej, a jego koszt jest niższy.


Zadaj pytanie on-line Napisz do nas... Wyślij